piątek, 26 grudnia 2014

Ewa Nowak - Kiedyś na pewno

Dwie dziewczyny, dwa przeciwieństwa. Kamila wspaniała tancerka, bardzo ładna. Dorota ma ogromem kompleksów, często smutna. Mimo, że Dorota i Kamila się ze sobą przyjaźnią i wydawałoby się, że jest  doskonale, to dziewczyny w pewnym momencie przestają sobie mówić o wszystkim, jak kiedyś, a ich przyjaźń przechodzi próbę trwałości. Może się wydawać, że tylko Dorota, ma problemy, ale Kamila również je ma. Musi wytrwać przez konflikt rodziców i zauroczenie inną dziewczyną swojego chłopaka, a do tego jeszcze kłamstwo, które ciągnie się za nią i nie łatwo się z niego wytłumaczyć. Dorota, przechodzi ciągłe kłótnie z młodszą siostrą, obie wychowywane są przez babcie, bo ich rodziców ciągle nie ma, co również jest przyczyną problemów Doroty.

Ósmy tom serii "Miętowej" i ósmy tom tej serii, który oczywiscie bardzo mi się podobał, poznajemy tu koleżanki Ani Sawickiej (głównej bohaterki "Ogon Kici"), które mają masę problemów jedne prostsze do rozwiązania inne takie które będą im towarzyszyć dłużej czasem nawet przez całe życie...

Książki "Miętowej" serii, zazwyczaj opowiadają o codziennych kłopotach, rozterkach, a tu takich problemów było o wiele więcej niż w poprzednich częściach, co nie ukrywam jest  dla mnie małym minusem. Autorka niczego nie ubarwiła, wszystko jest takie jakie w rzeczywistości jest. I mimo, że moim zdaniem jak na jedną książkę problemów jest zbyt dużo to są one przedstawione bardzo prawdziwie.

Bohaterowie jak zwykle z resztą w książkach tej autorki byli przedstawieni bardzo ciekawi. Nie tylko Dorota i Kamila, ale też postacie drugoplanowe.
Trochę brakowało mi jakiegoś konkretnego zakończenia, a tu znowu powieść kończy się pod znakiem zapytania....
Napisana o problemach, ale za to w taki lekki i przyjemny sposób, nie wiem jak można było to zrobić. Dlatego jestem pełna podziwu dla autorki za jej lekkie pióro. Oczywiście nie brakowało też humoru, w niektórych fragmentach naprawdę można było się pośmiać.

Jeśli ktoś nie zna jeszcze żadnej książki z serii "Miętowej" niech koniecznie przeczyta którąś z części, naprawdę warto, a wydaje mi się, że to powieści które spodobają się każdemu :)

6 komentarzy :

 1. Bardzo lubię serię Miętową, a raczej całą twórczość pani Ewy Nowak, ale tej książki jeszcze nie czytała. Musze to nadrobić, bo wydaje się ciekawa :)

  Pozdrawiam,
  Alpaka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jest, chyba jeszcze nie spotkałam ksiązki Ewy Nowak, która nie byłaby ciekawa ;)

   Usuń
 2. Czytałam tę serię, choć nie w całości i nie po kolei... Tego tomu jakoś sobie nie przypominam, więc pewnie go ominęłam, ale jeszcze kiedyś sięgnę po "Miętową" w całości i wtedy nadrobię moje zaległości :)

  Serdecznie zapraszam do mnie na http://kulturka-maialis.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chciałabym przeczytać całą serię "Miętową", a myślę, że warto przeczytać wszystkie książki tej serii :)

   Usuń
 3. Bardzo lubię i cenię sobie twórczość Ewy Nowak. Wiele jej powieści dopiero przede mną, lecz wierzę, że kiedyś przeczytam wszystkie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również chciałabym bardzo przeczytać wszystkie, myślę, że zarówno mi jak i Tobie się to uda :)

   Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka