piątek, 25 grudnia 2015

Powrót do dzieciństwa #2 Melania Kapelusz - Zając zostaje!


Pójście do szkoły po raz pierwszy to zawsze wielkie przeżycie, z jednej strony strach przed nieznanym, z drugiej ekscytacja. Z tym przyszło zmierzyć się Antkowi, który po raz pierwszy wybiera się do szkoły, czy spotka tam  przyjaciół i spodoba mu się bardziej niż w przedszkolu?

Z książek dla dzieci wyrosłam już dawno, jednak naprawdę miło jest sobie przypomnieć te beztroskie czasy. "Zając zostaje!" to książka, która niewątpliwie wciągnie dzieci powyżej szóstego roku życia, bo odnajdą w niej swoje własne codzienne przygody. Książeczka ta składa się z krótkich rozdziałów, które tworzą spójną całość, dlatego najlepiej czytać je po kolei. W każdym rozdziale mieści się jakaś krótka historia, którą przeżywa Antek, dzięki nim dzieci mogą przekonać się, że jednak warto iść do szkoły. 

Nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała o prześlicznym wydaniu. Ilustracje stworzone przez Magdalenę Wosik, to naprawdę coś pięknego! Jestem przekonana, że dzieci będą z zaciekawieniem przeglądały proste i zarazem naprawdę ładne ilustracje. 


Szukacie odpowiedniego prezentu dla dziecka około szóstego roku życia? Myślę, że "Zając zostaje!" to świetny pomysł na prezent, śliczne wydanie i bardzo ciekawa fabuła sprawiają, że książeczka ta jest naprawdę godna uwagi. Całość napisana jest prostym językiem, dzięki któremu czyta się z przyjemnością! 

Nie sądziłam, że książeczki dla dzieci mogą mnie jeszcze wciągnąć, a tymczasem czytało mi się naprawdę przyjemnie, a powrót do dzieciństwa wraz z tą książką okazał się naprawdę świetnym pomysłem, "Zając zostaje!" stał się dla mnie miłym przerywnikiem od dnia codziennego, ale dla sześciolatków z pewnością będzie jeszcze ciekawszą lekturą! Polecam!

Za możliwość przeczytania książeczki dziękuję Wydawnictwu Adamada!

13 komentarzy :

 1. Piękna książeczka. Chętnie ją nabędę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam okazji poznać tej historii, ale chętnie nadrobię to. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przyjemne ilustracje ma ta książka, ale historii nie znam :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam! I musze przyznać że jest cudowna!

  Buziaki!
  Www.mytripCards.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Dawno wyrosłam z książek dla dzieci... aczkolwiek w mojej rodzinie jest kilka takich osób, które chętnie by się z tą pozycją zapoznały :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Matko, nigdy nie słyszałam o tej książce :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Rynek bajek widzę, że ma się bardzo dobrze i wciąż powstają nowe i nowe. Niestety nie za bardzo się w tym orientuje, ale ta pozycja wydaje się być bardzo fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja osobiście nie czytam już książek dla dzieci,ale chętnie polecę tą książeczkę innym młodszym ludziom z mojej rodziny.
  Pozdrawia i zapraszam na mojego bloga
  http://wniebieksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapraszam po odbiór nominacji!
  http://askier-pisze.blogspot.com/2015/12/berek-alboalbo-20.html

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka