sobota, 23 stycznia 2016

Konkurs #3


Dawno na blogu nie było żadnego konkursu, a dziś dzięki Wydawnictwu Czwarta Strona, mam dla Was egzemplarz "Pozytywki"!

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Książkowy Świat.
2. Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo Czwarta Strona, któremu bardzo serdecznie dziękuję!
3. Nagrodą w konkursie jest "Pozytywka" - Agnieszki Lis.
4. Konkurs trwa od 23 stycznia do 7 lutego 2016 roku.
5. Wyniki zostaną ogłoszone na blogu w ciągu siedmiu dni od zakończenia konkursu.
6. Wygrywa jedna osoba, której odpowiedź najbardziej mi się spodoba.
7. Zgłoszenie z odpowiedzią na pytanie konkursowe należy umieścić pod tym postem.
8. Aby wziąć udział w konkursie należy zaobserwować blog Książkowy Świat, podać swój adres e-mail, a także odpowiedzieć na pytanie konkursowe, możecie również podać link do udostępnionego baneru konkursowego u siebie na blogu/fanpage, ale nie jest to warunek konieczny.
9. Ze zwycięzcami skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. W konkursie mogą brać udział tylko osoby, mające adres korespondencyjny na terenie Polski.

Pytanie konkursowe:
Pytanie wpadło mi do głowy przez tytuł książki, którą możecie wygrać :) 
Co sprawia, że pozytywnie patrzysz na życie, co pozytywnie nastraja Cię każdego dnia? :)

WZÓR ZGŁOSZENIA:
Zgłaszam się!
Obserwuję jako:
E-mail:
Baner konkursowy (chętni) :
Odpowiedź na zadanie konkursowe:

Nie wymagam, abyście polubili fanpage bloga, ale miło mi będzie jeśli to zrobicie [link]
Powodzenia!

17 komentarzy :

 1. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Kinga
  E-mail: agnik56@onet.pl

  Odpowiedź na zadanie konkursowe: Małe rzeczy, które dają mi radość. Odkąd każdego wieczora zapisuję sobie wszystkie drobne rzeczy, które mnie w danym dniu ucieszyły, patrzę też inaczej na świat. Nawet w fatalnych dniach staram się znaleźć jakieś pozytywy, bo przecież zawsze jest coś, co wywołuje na twarzy uśmiech. Odkąd robię sobie wieczorami taki przegląd dnia, szukając radości, zaczęłam żyć bardziej świadomie, z większym optymizmem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako Ruda Recenzuje
  E-mail: rudarecenzuje@gmail.com

  Nie ma nic bardziej motywującego, niż uśmiech innych osób, który Ty u nich wywołałaś, zwłaszcza Twoich bliskich. To właśnie moja rodzina jest tym elementem, który sprawia, że codziennie rano mam chęć wstać z łóżka i ruszyć do działania, a także sama się uśmiechnąć. To dla nich chcę walczyć i staram się być lepszym człowiekiem. Wszystko właśnie po to, żeby zobaczyć ich uśmiech i ich radość. Nie potrzeba mi niczego więcej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się:)
  Obserwuję jako: Made lainee
  e-mail: m.prusinowska92@gmail.com

  Moim motywatorem na każdy dzień jest myśl, że gdy przyjdzie wieczór będę miała możliwość zapalić sobie mój zapachowy kominek, zrobić ulubioną herbatkę i w spokoju choć przez godzinkę poczytać książkę. Wstaję z uśmiechem na twarzy i niezmierną tęsknotą kiedy w końcu nadejdzie ta godzina :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Karolina Bojda
  e-mail: esorrosester@gmail.com

  Powiek krótko jak czuję: Dla mnie każdy dzień jest pozytywny, który spędzam z ludźmi, których kocham i są dla mnie ważni jak rodzina, przyjaciele i chłopak. To oni potrafią sprawić, że każdy dzień może stać się niezapomnianym :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam sie.
  agnieszka.srednicka@interia.pl
  Co mnie motywuje? Odpowiedź prosta,moje dzieci,moje psy,słońce za oknem, kwiatek na łące.Wspólne śniadanie z najbliższymi i moja mama,która po prostu jest. Cieszę się każdą chwilą która jest mi daną na Ziemi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako Jola.
  jolunia559@wp.pl

  Optymistycznie zawsze nastraja mnie muzyka Chopina i mój kot, który cudownie mruczy wylegujac się pod kominkiem i słuchając ze mną mazurkow i etiud. Optymistycznie zawsze nastraja mnie dobra książka i poranne moje odbicie w lustrze. Każdy włos sterczy w inną strone stronę. Skóra pognieciona od poduszki, a w oczach nadzieje, że dzień nadchodzi cudowny. Na pewno lepszy od poprzedniego i to jest super.Optymistycznie i pozytywnie nastraja mnie mój wnuk, który ma osiem miesięcy, siedzi samodzielnie i próbuje coś mi opowiadać śmiejąc się rozkoszne do babci.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Molek Molek
  E-mail: molek414@gmail.com
  Baner konkursowy (chętni) : https://www.facebook.com/agnieszka.kosinska.560
  Odpowiedź na zadanie konkursowe: Pozytywnie nastraja mnie do życia każdy promień słońca, który budzi mnie kolejnego dnia. Każdy kwiat, który próbuje przebić swoje piękno i pokazać się nam w pełnej krasie. Każda znaleziona koniczyna (niekoniecznie czterolistna), a nawet mlecz, wśród łąk zielonych w upalne dni. Każdy kolorowy liść, który spadnie z drzewa w parku naprzeciwko i pozwoli nasycić oczy paletą swych barw. Każdy płatek śniegu, który topiąc się przypomina o tym co było i już nie wróci. Piękno, które nas otacza, a którego tak często nie dostrzegamy, pędząc... Najbardziej jednak pomaga mi, pozytywnie patrzeć na świat, widok drogich mi osób, maleńkiej rączki w mojej dłoni i słowa "Kocham Cię, mamo", które nie tylko wzruszają, ale mają też magiczną moc - sprawiają, że się zatrzymujemy...

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się
  Obserwuję jako: Ewelina Wiśniewska
  Facebook jako: Ewelina Anna Chojnacka
  Udostępione Na Facebooku Ewelina Anna Chojnacka i Google plus

  Odp


  Moją osobistą pozytywką jest moja pasja.
  Poprostu ja szalenie kocham rysować :)

  Melodia jaką odgrywa ołówek, kiedy szura namiętnie rysikiem po kartce...
  Sprawia, że moje serce promienieje szczęściem i radością.
  Naprawdę...
  Mógłby walić się na mnie cały świat,a ja zamiast się smucić, narysowałabym siebie uśmiechnięta na tle totalnej apokalipsy :)

  eve_ew@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Edyta Chmura
  E-mail: edyta.cha@wp.pl
  Baner konkursowy: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=442442005954009&set=a.164718353726377.1073741830.100005646401380&type=3
  Odpowiedź na zadanie konkursowe:
  Pamiętam mądre słowa mojego nauczyciela języka polskiego, który powiedział, abyśmy nie porównywali się ze słabszymi od siebie po to, aby lepiej się poczuć. Trzeba porównywać się do lepszych, aby mierzyć wyżej, bardziej się starać, mieć ambitne plany. Dlatego dla mnie takim motywatorem, tym co pozytywnie mnie nastraja są wyzwania, a największym jakie obecnie stoi przede mną są moi synowie. To oni dają mi siłę. Przykładowo dzisiaj spałam około 3 godzin, bo Mały nie miał ochoty tracić nocy na sen, ale nie mam zamiaru narzekać, bo zły nastrój im się udziela, lepiej jest się uśmiechać, bawić i wykrzesywać każdą porcję energii dla nich, dla ich uśmiechu. Nie ma wspanialszej rzeczy niż śmiech kochanych dzieciaków :) Wychowanie synów to wielkie wyzwanie. Nie dam się jednak żadnym smutkom i przeciwnościom losu. Głowa do góry i trzeba działać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Edyto, przecież wygrała już Pani tę książkę na profilu Przeglądu Czytelniczego u Pani Magdy Majcher. Może lepiej jest dać szansę innym, którzy bardzo chcieliby przeczytać??

   Usuń
  2. Tak, wygrałam ją, ale okazało się, że wydawca nie przysłał egzemplarzy konkursowych do pani Magdy. Nagrody nie otrzymałam. Przykra sytuacja, ale nic się nie dało zrobić. Dlatego próbuję w innych miejscach, bo książka mnie zainteresowała. Zapewniam, że nie grałabym o nią, mając już swój egzemplarz.

   Usuń
 10. Zgłaszam się!

  Obserwuję jako: Grażyna Wróbel

  E-mail: wrobel.g89@gmail.com

  Baner konkursowy (chętni) : czytaninka.blogspot.com

  Odpowiedź na zadanie konkursowe:

  Co mnie pozytywnie nastraja każdego dnia? Są to najprostsze czynności, które mało kiedy człowiek zauważa. Czyli, uśmiech sąsiada, kiedy mijam się z nim na klatce schodowej; uśmiech mojego chrześniaka, kiedy mnie zobaczy; miłe słowo odnośnie mojej osoby od całkiem obcej osoby; słońce na niebie; tęcza na niebie podczas deszczu; gwieździste niebo nocą; albo najprostsze słowo dziękuję za okazaną bezinteresownie pomoc.
  Takie najprostsze czynności, które gołym okiem mogą być niezauważalne, nastawiają mnie pozytywnie każdego dnia, sprawiają, że wiem, iż warto żyć na tym świecie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako:Emila Kejna
  E-mail:emilla.2421@poczta.onet.plNajbardziej optymistycznie nastraja mnie uśmiech na twarzy moich bliskich wtedy wiem że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych i muszę działać a nie martwić się
  Odpowiedź na zadanie konkursowe:

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się!

  Obserwuję jako: Mea Culpa
  E-mail: bohaterkatragiczna@gmail.com
  Baner konkursowy (chętni) : http://zksiazkadolozka.blogspot.com/p/konkursy.html
  Odpowiedź na zadanie konkursowe: Często ciężko jest mi spojrzeć na świat z punktu widzenia optymistki czy realistki. Jednak zawsze staram się być silna, twarda, dostrzec dookoła wiele piękna, bo natura to bajka. Najłatwiej jest mi wtedy, gdy jest przy mnie ktoś bliski, bo po tylu przejściach w życiu mogę śmiało stwierdzić, że kopa i możliwość spojrzenia na świat przychylnym okiem daje mi miłość. To ona napędza mnie do działania i sprawia, że chce się żyć. Choć często sprawia, że chcę leżeć i wyć, częściej jednak uskrzydla i pozwala latać. To właśnie ona jest motorem napędzającym mnie do działań.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka