sobota, 15 listopada 2014

Anna Łacina - Kradzione róże

Anna Łacina to pisarka, której twórczość może niewiele osób zna, ale myślę, że jak już ktoś przeczyta jakąkolwiek jej książkę, to będzie miał ochotę na więcej.

Jaśmina i Róża wyjeżdżają na wakacje, ale w dwa zupełnie różne miejsca. Jaśmina decyduje się na wyjazd do Grecji, a Róża idzie na pielgrzymkę. Dla sióstr, będą to pełne zawirowań wakacje, ale czy te zdarzenia będą pozytywne?
Jaśmina przeżywa piękne chwile szczęścia w Grecji, podczas gdy Róża wędruje z poznanym chłopakiem po całej Polsce. Róża ufa mu na tyle, że gdy on wmawia jej, że musi uciekać, chodzi z nim w różne miejsca, kiedy to cała rodzina angażuje się w jej poszukiwania.

Kolejny raz Pani Łacina, skradła moje serce swoją książką. Po lekturze "Czynnika miłości", od razu chciałam sięgnąć po jej następne dzieło i zdecydowanie się nie zawiodłam. Jest to powieść pełna napięcia i akcji, więc z zaciekawieniem przewracałam kolejne kartki. W całą historię były wplecione wątki bohaterów z "Czynnika miłości", a te postacie, które były w tle fabuły "Czynnika...", tu odegrały główne role. Wbrew pozorom nie jest to żadna kontynuacja, chociaż trochę szkoda, że nie ma konkretnej książki z tymi samymi bohaterami.

Bardzo podoba mi się to, że w książce są prowadzone dwa równoległe w czasie wątki. Jest to moim zdaniem, wspaniałym pomysłem, bo nie ma możliwości by znudzić się jakąkolwiek z postaci. Chociaż chyba w tym wypadku nie jest to możliwe, każdy bohater jest na swój sposób interesujący, każdy intryguje, przez co książka bardzo wciąga.

Sama nie wiem co jeszcze mogę napisać, by zbytnio nie zdradzić fabuły. Chyba po prostu mogę Was gorąco zachęcić do pozania tej fascynującej książki, a więc polecam!

5 komentarzy :

 1. Też polecam!
  Bardzo mi się książka podobała!
  Przeczytałam już wszystkie obecnie wydane powieści Anny Łaciny!
  Nawet udało mi się przeprowadzić z tą panią wywiad - niezwykła osoba!
  http://wymarzona-ksiazka.blogspot.com/2013/08/wywiad-z-anna-acina.html

  Polecam Ci kolejne książki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również przeczytałam już wszystkie obecnie wydane książki Pani Łaciny i czekam na nową :)
   Gratuluję wywiadu, bardzo ciekawy :)

   Usuń
 2. Chętnie przeczytałabym tę książkę, ale obawiam się, że w natłoku tylu nowości ciężko będzie się jej przebić. Liczę na przypadek, który sprawi, że wpadnie w moje ręce. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To w takim razie mam nadzieję, że któraś z książek Pani Anny Łaciny wpadnie w Twoje ręce, bo naprawdę warto je przeczytać :)

   Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka