wtorek, 4 listopada 2014

Top 5 moich ulubionych książek

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować pięć moich ulubionych książek, które pokochałam i do których będę wracać. Kolejność jest przypadkowa, bo nie jestem w stanie wybrać, jaka książka jest najlepsza.


Gwiazd naszych wina
Jest to książka o której nie potrafię zapomnieć, piękna, wzruszająca, cudowna! Podczas jej czytania wylałam tyle łez, co chyba jeszcze przy żadnej książce. Polecam każdemu bo to historia, którą, wydaje mi się, że naprawdę warto poznać. Myślę, że większość osób zna tę książkę, a jeśli ktoś jeszcze nie zna, to radzę przeczytać jak najszybciej!

Michał Jakiśtam
Kilka dni temu ją przeczytałam i od razu trafiła na listę ulubionych książek. Poznałam już kilka książek Ewy Nowak, ale ta spodobała mi się najbardziej z tych które dotychczas przeczytałam. Pokazuje zwykłe, codzienne życie, wszystko to co może nas spotkać, ale autorka przybliża nam to w lekki i przyjemny sposób, który wręcz zachęca do przewracania kolejnych kartek. Wspaniała!

Pamiętnik nastolatki 7
Kolejna książka, którą uwielbiam. Tu również pokazane jest codzienne życie, tylko może trochę bardziej ubarwione. Każda część z serii "Pamiętnika nastolatki" w jakiś sposób mi się podobała, ale ta chyba najbardziej. Jest tu ukazana miłość Natalii i Maksyma, prawdziwe piękne uczucie. Czyta się książkę bardzo szybko, a pamięta na zawsze.


Czynnik miłości
Również książka o miłości, co można wywnioskować z tytułu. Lubię czasem przeczytać coś tego typu i prawie zawsze takie książki mi się podobają. Książka pokazuje miłość tajemniczego Eryka i Patrycji, a oprócz nich Magdzika i jej perypetii miłosnych. Wspaniała opowieść, którą naprawdę warto poznać.


Niebo jest wszędzie
Tym razem mniej znana książka, ale równie ciekawa jak cztery pierwsze. Opowieść o miłości. Bohaterowie muszą się przekonać czy to prawdziwa miłość, czy tylko ból po stracie ukochanej osoby. Piękna wzruszająca historia o której trudno zapomnieć, a jeśli ktoś nie zna to warto poznać.Wszystkie wymienione wyżej książki, zagościły w mojej pamięci na dłużej. Poruszyły, a niektóre wzruszyły. Polecam poznać, każdą z nich bo to naprawdę piękne opowieści, które myślę, spodobają się.

9 komentarzy :

 1. Oprócz GWN niczego nie czytałam:) Jestem taka bardziej kryminalna dziewczyna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy lubi inne gatunki, ja raczej bardziej lubię obyczajówki :)

   Usuń
 2. U mnie kryminały zazwyczaj stoją na pierwszym miejscu, jednak jeśli zrobiłabym ranking książek, które najbardziej zapadły mi w pamięć to tak naprawdę tylko niektóre z nich zaliczałby się do tego gatunku. Obowiązkowo musiałby się tam znaleźć: "Ania z Zielonego Wzgórza", "Mała księżniczka" i "Tajemniczy ogród".
  Czytałaś już może którąś z nich? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam wszystkie trzy :) No i muszę przyznać że wszystkie trzy książki były naprawdę świetne. Czytałam je już jakiś czas temu jednak również zapadły mi w pamięć. Na mojej liscie musiałoby się znaleźć jeszcze kilka książek, ale opisałam tylko te 5 najulubieńszych :)

   Usuń
 3. Czytałam tylko GNW, moja lista wyglądałaby zdecydowanie inaczej :D

  OdpowiedzUsuń
 4. "Gwiazd naszych wina" podobała mi się, ale nie skradła mojego serca, jak stało się to w przypadku wielu czytelników. Za to uwielbiam całą Serię Miętową Ewy Nowak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, seria "Miętowa" jest wspaniała, również bardzo ją lubię :)

   Usuń
 5. Nie należę już do młodzieży, ale książki polecę młodszej siostrze. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka